NMB Technologies Corp. 34KM-K221-99W
34KM-K221-99W picture photo
Mfg. Part Number
34KM-K221-99W
Manufacturer
Product Category
Stepper Motors
Brief Description
85 SIZE HYBRID 1.8 DEG/STEP
Datasheet Download
34KM-K221-99W.pdf
Availability of 34KM-K221-99W
QUANTITY
34KM-K221-99W Order Process
Ship out your order
Specifications of 34KM-K221-99W
Internal Part NumberEIS-34KM-K221-99W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesStepper Motor Engineering
RoHS Information34KM-K221-99W Material
Featured ProductStandard Stepper Motor Series
Standard Package3
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyStepper Motors
Series34KM
TypeStandard, Dual Shaft
Coil TypeUnipolar
Voltage - Rated24VDC
Steps per Revolution200
Step Angle1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm)948.8 / 6700
Diameter - Body3.35" (85.00mm)
Diameter - Shaft0.551" (14.00mm)
Length - Shaft and Bearing1.34" (34.00mm), 1.46" (37.00mm)
Mounting Hole Spacing2.74" (69.60mm)
Length - Lead Wire11.81" (300.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34KM-K221-99W
Related Links34KM-K, 34KM-K221-99W Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
34KM-K221-99W Details Description
Related parts for 34KM-K221-99W
FERRITE BEAD 23 OHM 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 17POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
MOSFET RF 3.5GHZ 3W 6V 1.5-PLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
POE GIGA MINIMC 2TX/LX-SM1310 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf