E-T-A 3500-F11-P10-SI-5A
3500-F11-P10-SI-5A picture photo
Mfg. Part Number
3500-F11-P10-SI-5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A
Datasheet Download
3500-F11-P10-SI-5A.pdf
Availability of 3500-F11-P10-SI-5A
QUANTITY
3500-F11-P10-SI-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3500-F11-P10-SI-5A
Internal Part NumberEIS-3500-F11-P10-SI-5A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating5A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC65V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3500-F11-P10-SI-5A
Related Links3500-F11-, 3500-F11-P10-SI-5A Datasheet, E-T-A Distributor
3500-F11-P10-SI-5A Details Description
Related parts for 3500-F11-P10-SI-5A
RES 36K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24V 2.08A 50W datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 6POS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
24CKT PICOFLEX SMT LATCHED HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf