E-T-A 3500-P10-SI-15A
3500-P10-SI-15A picture photo
Mfg. Part Number
3500-P10-SI-15A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC
Datasheet Download
3500-P10-SI-15A.pdf
Availability of 3500-P10-SI-15A
QUANTITY
3500-P10-SI-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3500-P10-SI-15A
Internal Part NumberEIS-3500-P10-SI-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3500
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3500-P10-SI-15A
Related Links3500-P1, 3500-P10-SI-15A Datasheet, E-T-A Distributor
3500-P10-SI-15A Details Description
Related parts for 3500-P10-SI-15A
CONN HOUSING 12POS .156 W/RAMP datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 25NS 128TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.84K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP ALUM 2100UF 20% 60V FLATPACK datasheet.pdf
CONN DSUB 25P F R/A .590 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf