E-T-A 3500-P10-SI-15A
3500-P10-SI-15A picture photo
Mfg. Part Number
3500-P10-SI-15A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC
Datasheet Download
3500-P10-SI-15A.pdf
Availability of 3500-P10-SI-15A
QUANTITY
3500-P10-SI-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3500-P10-SI-15A
Internal Part NumberEIS-3500-P10-SI-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3500
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3500-P10-SI-15A
Related Links3500-P1, 3500-P10-SI-15A Datasheet, E-T-A Distributor
3500-P10-SI-15A Details Description
Related parts for 3500-P10-SI-15A
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC NVSRAM 2MBIT 85NS 32EDIP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR 3.08V 9-USMD datasheet.pdf
IC FPGA 333 I/O 456FBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 20 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE RATIOMETRIC datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
2:1 RATIO HS DISPENSER BOX datasheet.pdf
CRYSTAL 20.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf