TE Connectivity AMP Connectors 3522120RJT
3522120RJT picture photo
Mfg. Part Number
3522120RJT
Brief Description
RES SMD 120 OHM 5% 3W 2512
Datasheet Download
3522120RJT.pdf
Availability of 3522120RJT
QUANTITY
3522120RJT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522120RJT
Internal Part NumberEIS-3522120RJT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522120RJT
Related Links35221, 3522120RJT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522120RJT Details Description
Related parts for 3522120RJT
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES WIREWOUND 15K OHM 7W datasheet.pdf
FIXED IND 26UH 450MA 620 MOHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
5X3 MTE PIN SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
17+17DIL MALE SMT HORIZ CON datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf