TE Connectivity AMP Connectors 3522120RJT
3522120RJT picture photo
Mfg. Part Number
3522120RJT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 120 OHM 5% 3W 2512
Datasheet Download
3522120RJT.pdf
Availability of 3522120RJT
QUANTITY
3522120RJT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522120RJT
Internal Part NumberEIS-3522120RJT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
Series3522, CGS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522120RJT
Related Links35221, 3522120RJT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522120RJT Details Description
Related parts for 3522120RJT
CONN HOUSING 2POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 82 UH 25% datasheet.pdf
SR PLUG 2 CIRCUIT 600V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf