TE Connectivity AMP Connectors 3522180RFT
3522180RFT picture photo
Mfg. Part Number
3522180RFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522180RFT.pdf
Availability of 3522180RFT
QUANTITY
3522180RFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522180RFT
Internal Part NumberEIS-3522180RFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
Series3522, CGS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522180RFT
Related Links35221, 3522180RFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522180RFT Details Description
Related parts for 3522180RFT
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS W/PIN INSERT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 5.24A 19 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC P600 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf