TE Connectivity AMP Connectors 35221K5FT
35221K5FT picture photo
Mfg. Part Number
35221K5FT
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
35221K5FT.pdf
Availability of 35221K5FT
QUANTITY
35221K5FT Order Process
Ship out your order
Specifications of 35221K5FT
Internal Part NumberEIS-35221K5FT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)35221K5FT
Related Links3522, 35221K5FT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
35221K5FT Details Description
Related parts for 35221K5FT
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3/16" datasheet.pdf
IC RECT BRIDGE 0.5A 200V 4SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4899MM datasheet.pdf
CAP MICA 33PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 140POS DL .100X.20 datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 10W datasheet.pdf