TE Connectivity AMP Connectors 35222M7JT
35222M7JT picture photo
Mfg. Part Number
35222M7JT
Brief Description
RES SMD 2.7M OHM 5% 3W 2512
Datasheet Download
35222M7JT.pdf
Availability of 35222M7JT
QUANTITY
35222M7JT Order Process
Ship out your order
Specifications of 35222M7JT
Internal Part NumberEIS-35222M7JT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)35222M7JT
Related Links3522, 35222M7JT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
35222M7JT Details Description
Related parts for 35222M7JT
RES TEMP SENS 330 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
IC RF/VIDEO MUX DUAL 4CH 28-SSOP datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" STR TIN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 24KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT PAR 28QSOP datasheet.pdf
IO NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 175W datasheet.pdf