Panasonic Electronic Components ERJ-14NF97R6U
ERJ-14NF97R6U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF97R6U
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF97R6U.pdf
Availability of ERJ-14NF97R6U
QUANTITY
ERJ-14NF97R6U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF97R6U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF97R6U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF97R6U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF97R6U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF97R6U Details Description
Related parts for ERJ-14NF97R6U
FIXED IND 2.7UH 3.5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
I/O MODULE 2 DIGITAL 2 SOLID ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2MM SMD datasheet.pdf
D SUB MA 75 OHMS PCB ANG SOLDER datasheet.pdf
LENS ROUND 35MM 15.4MM HT MED datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 17 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 7.2A 12 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE 38KV 7AMP 2" AIR datasheet.pdf
IND 1UH 20% SMD datasheet.pdf