Vishay/Dale CRCW0805113RFKTC
CRCW0805113RFKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805113RFKTC
Brief Description
RES SMD 113 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805113RFKTC.pdf
Availability of CRCW0805113RFKTC
QUANTITY
CRCW0805113RFKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805113RFKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW0805113RFKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805113RFKTC
Related LinksCRCW0805, CRCW0805113RFKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805113RFKTC Details Description
Related parts for CRCW0805113RFKTC
BOX ALUM BLACK/SLV 5.38"LX3.78"W datasheet.pdf
IC ADV BATTERY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 60KHZ 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
CONN WIRE PIN TERM 12-10AWG datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR BUSHING datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BOARD EVAL 1.82V 500MA ST1S15 datasheet.pdf
508 TB RIS CLA PARALLEL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf