TE Connectivity AMP Connectors 352233RFT
352233RFT picture photo
Mfg. Part Number
352233RFT
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
352233RFT.pdf
Availability of 352233RFT
QUANTITY
352233RFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 352233RFT
Internal Part NumberEIS-352233RFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)352233RFT
Related Links3522, 352233RFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
352233RFT Details Description
Related parts for 352233RFT
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 18SKT STR PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBLE SKT KIT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
SPEAKER DUAL TWIN datasheet.pdf
S6 120V BULB SOCKET SCREW datasheet.pdf