TE Connectivity AMP Connectors 3522750KFT
3522750KFT picture photo
Mfg. Part Number
3522750KFT
Brief Description
RES SMD 750K OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522750KFT.pdf
Availability of 3522750KFT
QUANTITY
3522750KFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522750KFT
Internal Part NumberEIS-3522750KFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522750KFT
Related Links35227, 3522750KFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522750KFT Details Description
Related parts for 3522750KFT
RES SMD 20.5KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A TO263 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
QUARTZ-RESTRIKE RELAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO213AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf