TE Connectivity AMP Connectors 3522750KFT
3522750KFT picture photo
Mfg. Part Number
3522750KFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 750K OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522750KFT.pdf
Availability of 3522750KFT
QUANTITY
3522750KFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522750KFT
Internal Part NumberEIS-3522750KFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
Series3522, CGS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522750KFT
Related Links35227, 3522750KFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522750KFT Details Description
Related parts for 3522750KFT
RES SMD 182 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERMINATING RESISTOR MALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 330PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf