TE Connectivity AMP Connectors 3522910RFT
3522910RFT picture photo
Mfg. Part Number
3522910RFT
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522910RFT.pdf
Availability of 3522910RFT
QUANTITY
3522910RFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522910RFT
Internal Part NumberEIS-3522910RFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)