Preci-Dip 356-V3-148-00-014101
356-V3-148-00-014101 picture photo
Mfg. Part Number
356-V3-148-00-014101
Brief Description
CONN HDR 48POS 2.54MM PRESS FIT
Datasheet Download
356-V3-148-00-014101.pdf
Availability of 356-V3-148-00-014101
QUANTITY
356-V3-148-00-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 356-V3-148-00-014101
Internal Part NumberEIS-356-V3-148-00-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)356-V3-148-00-014101
Related Links356-V3-148, 356-V3-148-00-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
356-V3-148-00-014101 Details Description
Related parts for 356-V3-148-00-014101
THERMISTOR TEMP MEAS 3K OHM @25C datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3POS WEMID datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 5.36 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC PWM OFF-LINE SW REG TO-220F-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf