3M 36.8MM-36.8MM-25-5590H-05
36.8MM-36.8MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
36.8MM-36.8MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
36.8MM X 36.8MM 1=25/PK
Datasheet Download
36.8MM-36.8MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 36.8MM-36.8MM-25-5590H-05
QUANTITY
36.8MM-36.8MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 36.8MM-36.8MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-36.8MM-36.8MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeSquare
Outline36.80mm x 36.80mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36.8MM-36.8MM-25-5590H-05
Related Links36.8MM-36.8M, 36.8MM-36.8MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
36.8MM-36.8MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 36.8MM-36.8MM-25-5590H-05
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16-DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST 12V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
PILOT LIGHT 6VDC LED SQUARE YEL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH PLEN 70M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
GDT 300V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf