3M 36.8MM-36.8MM-25-8810
36.8MM-36.8MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
36.8MM-36.8MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
36.8MM X 36.8MM 1=25/PK
Datasheet Download
36.8MM-36.8MM-25-8810.pdf
Availability of 36.8MM-36.8MM-25-8810
QUANTITY
36.8MM-36.8MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 36.8MM-36.8MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-36.8MM-36.8MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeSquare
Outline36.80mm x 36.80mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36.8MM-36.8MM-25-8810
Related Links36.8MM-36., 36.8MM-36.8MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
36.8MM-36.8MM-25-8810 Details Description
Related parts for 36.8MM-36.8MM-25-8810
FUSE BLOCK CART 300V 20A CHASSIS datasheet.pdf
CONN HEADER STR 20POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR TEMP PULSE DELAY SOT23-6 datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC LINE RCVR LVDS DUAL 3V 8-LLP datasheet.pdf
IC RADIO MOD 915MHZ U.FL 24-LGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVP02RW-15-35SA W/ PC & CLNH datasheet.pdf
10UF 63V 8X12 105C RAD datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf