TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 362A014-100-00/180-0
362A014-100-00/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
362A014-100-00/180-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
MOLDED PARTS
Datasheet Download
362A014-100-00/180-0.pdf
Availability of 362A014-100-00/180-0
QUANTITY
362A014-100-00/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 362A014-100-00/180-0
Internal Part NumberEIS-362A014-100-00/180-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 362A0
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)362A014-100-00/180-0
362A014-100-00/180-0 Details Description
Related parts for 362A014-100-00/180-0
CONN HEADER 13POS.100 SGL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC MINI 20MA 5VDC datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY M R/A 2.5MM 6' 24 AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48FBGA datasheet.pdf
SENSOR PRES 160PSI DIFF 5V DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf