TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 362A024-25-0
362A024-25-0 picture photo
Mfg. Part Number
362A024-25-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
362A024-25-0.pdf
Availability of 362A024-25-0
QUANTITY
362A024-25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 362A024-25-0
Internal Part NumberEIS-362A024-25-0
SeriesThermofit 362A0
TypeBoot, Transition - Side Breakout, 30°
Shell Size - Insert24
Features-
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.400" (35.6mm)
Large Diameter Recovered0.720" (18.3mm)
Small Diameter Supplied0.600" (15.2mm)
Small Diameter Recovered0.340" (8.6mm)
Large Recovered Length0.750" (19.1mm)
Small Recovered Length1.620" (41.1mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.500" (63.5mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)362A024-25-0
362A024-25-0 Details Description
Related parts for 362A024-25-0
RES ARRAY 7 RES 120K OHM 8SIP datasheet.pdf
DC-DC CONVERTERS 12V 30W 2.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
SL 5.08HC/24/180B 3.2SN BK BX datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO-214A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf