TE Connectivity Raychem Cable Protection 362A024-3/86-0
362A024-3/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
362A024-3/86-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
362A024-3/86-0.pdf
Availability of 362A024-3/86-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
362A024-3/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 362A024-3/86-0
Internal Part NumberEIS-362A024-3/86-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesThermofit 362A0
TypeBoot, Transition - Side Breakout, 30°
Shell Size - Insert24
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.400" (35.6mm)
Large Diameter Recovered0.720" (18.3mm)
Small Diameter Supplied0.600" (15.2mm)
Small Diameter Recovered0.340" (8.6mm)
Large Recovered Length0.750" (19.1mm)
Small Recovered Length1.620" (41.1mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.500" (63.5mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)362A024-3/86-0
Related Links362A024, 362A024-3/86-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
362A024-3/86-0 Details Description
Related parts for 362A024-3/86-0
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW ALF2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf