Vishay/Sprague 36DE243G040BB2A
36DE243G040BB2A picture photo
Mfg. Part Number
36DE243G040BB2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
24000UF 40V 51X79 85C ST
Datasheet Download
36DE243G040BB2A.pdf
Availability of 36DE243G040BB2A
QUANTITY
36DE243G040BB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DE243G040BB2A
Internal Part NumberEIS-36DE243G040BB2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DE243G040BB2A
Related Links36DE243, 36DE243G040BB2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DE243G040BB2A Details Description
Related parts for 36DE243G040BB2A
Crystal 11.0592MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
QX CBL HST ETN M12PLG-RJ45 1M datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 3W datasheet.pdf