SiTIME SIT3809AI-C-25SB
SIT3809AI-C-25SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-25SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-25SB.pdf
Availability of SIT3809AI-C-25SB
QUANTITY
SIT3809AI-C-25SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-25SB
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-25SB
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-25SB
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-25SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-25SB Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-25SB
CONN RECEPT 3POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 12V 35MA 5GHZ SOT323 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf