Vishay/Sprague 36DE533G015AC2A
36DE533G015AC2A picture photo
Mfg. Part Number
36DE533G015AC2A
Brief Description
53000UF 15V 35X105 85C ST
Datasheet Download
36DE533G015AC2A.pdf
Availability of 36DE533G015AC2A
QUANTITY
36DE533G015AC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DE533G015AC2A
Internal Part NumberEIS-36DE533G015AC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DE533G015AC2A
Related Links36DE533, 36DE533G015AC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DE533G015AC2A Details Description
Related parts for 36DE533G015AC2A
TOOL APPLICATOR IL-AG5 SERIES datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 25MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 15MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf