Vishay/Sprague 36DX122F250BB2A
36DX122F250BB2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX122F250BB2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1200UF 250V 51X79 85C ST
Datasheet Download
36DX122F250BB2A.pdf
Availability of 36DX122F250BB2A
QUANTITY
36DX122F250BB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX122F250BB2A
Internal Part NumberEIS-36DX122F250BB2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX122F250BB2A
Related Links36DX122, 36DX122F250BB2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX122F250BB2A Details Description
Related parts for 36DX122F250BB2A
IC 8-STAGE DOWN COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5MM TOP 11POS datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 8A TO277A datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 25POS datasheet.pdf