Vishay/Sprague 36DX471F350AC2A
36DX471F350AC2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX471F350AC2A
Brief Description
470UF 350V 35X105 85C ST
Datasheet Download
36DX471F350AC2A.pdf
Availability of 36DX471F350AC2A
QUANTITY
36DX471F350AC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX471F350AC2A
Internal Part NumberEIS-36DX471F350AC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX471F350AC2A
Related Links36DX471, 36DX471F350AC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX471F350AC2A Details Description
Related parts for 36DX471F350AC2A
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24HWQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO-5 datasheet.pdf
RES 145 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SGL END STR 3POS FEMALE 1M datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf