Vishay/Sprague 36DX582G075BF2B
36DX582G075BF2B picture photo
Mfg. Part Number
36DX582G075BF2B
Brief Description
5800UF 75V 51X143 ST
Datasheet Download
36DX582G075BF2B.pdf
Availability of 36DX582G075BF2B
QUANTITY
36DX582G075BF2B Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX582G075BF2B
Internal Part NumberEIS-36DX582G075BF2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX582G075BF2B
Related Links36DX582, 36DX582G075BF2B Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX582G075BF2B Details Description
Related parts for 36DX582G075BF2B
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
1016 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A datasheet.pdf