Vishay/Sprague 36DX742F200DF2B
36DX742F200DF2B picture photo
Mfg. Part Number
36DX742F200DF2B
Brief Description
7400UF 200V 76X143 85C ST
Datasheet Download
36DX742F200DF2B.pdf
Availability of 36DX742F200DF2B
QUANTITY
36DX742F200DF2B Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX742F200DF2B
Internal Part NumberEIS-36DX742F200DF2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX742F200DF2B
Related Links36DX742, 36DX742F200DF2B Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX742F200DF2B Details Description
Related parts for 36DX742F200DF2B
CLIP MINIGRABBER D-I-Y BLUE datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10.5"L X 7.25"W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 25POS datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 13W 1A M135 datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF 45D datasheet.pdf
STD PBSMPR110F180FK datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf