Vishay/Sprague 36DX822F150CD2A
36DX822F150CD2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX822F150CD2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
8200UF 150V 64X117 85C ST
Datasheet Download
36DX822F150CD2A.pdf
Availability of 36DX822F150CD2A
QUANTITY
36DX822F150CD2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX822F150CD2A
Internal Part NumberEIS-36DX822F150CD2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX822F150CD2A
Related Links36DX822, 36DX822F150CD2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX822F150CD2A Details Description
Related parts for 36DX822F150CD2A
RES 820K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERSION MODULE SMA - HSSDC2 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 57VC QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN JACK STANDARD INS RED datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
IC FPGA 165 I/O 256UBGA datasheet.pdf
RES 1.5K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf