Vishay/Sprague 36DY563F050CC2A
36DY563F050CC2A picture photo
Mfg. Part Number
36DY563F050CC2A
Brief Description
56000UF 50V 64X105 85C ST
Datasheet Download
36DY563F050CC2A.pdf
Availability of 36DY563F050CC2A
QUANTITY
36DY563F050CC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DY563F050CC2A
Internal Part NumberEIS-36DY563F050CC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DY563F050CC2A
Related Links36DY563, 36DY563F050CC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DY563F050CC2A Details Description
Related parts for 36DY563F050CC2A
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
XBEE PRO ZNET 2.5 SER2 50MW RPSM datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A TP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 2-ROWS-R datasheet.pdf
128M SDR SDRAM X32 166MHZ datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS datasheet.pdf