3M 37.75MM-22.2MM-25-5590H-05
37.75MM-22.2MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
37.75MM-22.2MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
37.75MM X 22.2MM 1=25/PK
Datasheet Download
37.75MM-22.2MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 37.75MM-22.2MM-25-5590H-05
QUANTITY
37.75MM-22.2MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 37.75MM-22.2MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-37.75MM-22.2MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline22.10mm x 37.75mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)37.75MM-22.2MM-25-5590H-05
Related Links37.75MM-22.2M, 37.75MM-22.2MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
37.75MM-22.2MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 37.75MM-22.2MM-25-5590H-05
SWITCH SNAP SPDT 5A SS TERM 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.8K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
STAR RING INSULKRIMP (STEEL) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 65POS .050 THRUHL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf