Vishay/Dale RNC50J3402FSBSL
RNC50J3402FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3402FSBSL
Brief Description
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3402FSBSL.pdf
Availability of RNC50J3402FSBSL
QUANTITY
RNC50J3402FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3402FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3402FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3402FSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3402FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3402FSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3402FSBSL
CABLE TIE EXT HVY WR BLK 22.2" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE D 8POS datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf