Grayhill, Inc. 37FBR4-AAW3241N
37FBR4-AAW3241N picture photo
Mfg. Part Number
37FBR4-AAW3241N
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 24V
Datasheet Download
37FBR4-AAW3241N.pdf
Availability of 37FBR4-AAW3241N
QUANTITY
37FBR4-AAW3241N Order Process
Ship out your order
Specifications of 37FBR4-AAW3241N
Internal Part NumberEIS-37FBR4-AAW3241N
FamilyPushbutton Switches
Series37F
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating150mA (AC/DC)
Actuator TypeRound, Button, Flush
Color - Actuator/CapNatural
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)24 VDC
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)37FBR4-AAW3241N
Related Links37FBR4-, 37FBR4-AAW3241N Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
37FBR4-AAW3241N Details Description
Related parts for 37FBR4-AAW3241N
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN SPLICE 10-12AWG TERMI-FOIL datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 50 OHM 0603 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ENCLOSED datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
120000UF 15V 76X143 85C ST datasheet.pdf