3M 38.1MM-16.26MM-25-8810
38.1MM-16.26MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
38.1MM-16.26MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
38.1MM X 16.26MM 1=25/PK
Datasheet Download
38.1MM-16.26MM-25-8810.pdf
Availability of 38.1MM-16.26MM-25-8810
QUANTITY
38.1MM-16.26MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 38.1MM-16.26MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-38.1MM-16.26MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline38.10mm x 16.26mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)38.1MM-16.26MM-25-8810
Related Links38.1MM-16.2, 38.1MM-16.26MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
38.1MM-16.26MM-25-8810 Details Description
Related parts for 38.1MM-16.26MM-25-8810
SIP HEADER 62 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1.5A 400V WOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO-219AB datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf