Cornell Dubilier Electronics 380LQ681M180H022
380LQ681M180H022 picture photo
Mfg. Part Number
380LQ681M180H022
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP
Datasheet Download
380LQ681M180H022.pdf
Availability of 380LQ681M180H022
QUANTITY
380LQ681M180H022 Order Process
Ship out your order
Specifications of 380LQ681M180H022
Internal Part NumberEIS-380LQ681M180H022
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating180V
ESR (Equivalent Series Resistance)293 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.5A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)380LQ681M180H022
Related Links380LQ681, 380LQ681M180H022 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
380LQ681M180H022 Details Description
Related parts for 380LQ681M180H022
CONN HOUSING 2MM 8POS datasheet.pdf
SW RTRY DP 1/4A .5-.75" SLDR 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CBL STR MALE-R/A FEMALE 5POS 6' datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 30K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf