Qualtek Electronics Corp. 381002-D01
381002-D01 picture photo
Mfg. Part Number
381002-D01
Manufacturer
Product Category
Power, Line Cables
Brief Description
CORD 3COND M/F ITALY 2.5M BLACK
Datasheet Download
381002-D01.pdf
Availability of 381002-D01
QUANTITY
381002-D01 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381002-D01
Internal Part NumberEIS-381002-D01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Cords
Standard Package75
Category Cable Assemblies
FamilyPower, Line Cables
Series-
StyleMale Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
1st ConnectorCEI 23-50
2nd ConnectorIEC 320-C13
Number of Conductors3
Cord TypeH05VV-F
Wire Gauge-
ShieldingUnshielded
Length8.2' (2.5m)
Approval MarksIMQ
Approved CountriesItaly
ColorBlack
Voltage Rating250V
Current Rating10A
Operating Temperature70°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381002-D01
Related Links38100, 381002-D01 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
381002-D01 Details Description
Related parts for 381002-D01
RES ARRAY 3 RES 270 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 6A NON INV 8-MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1.125MBIT 200MHZ 256BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 732 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf