TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 381A303-50-01-0-CS5327
381A303-50-01-0-CS5327 picture photo
Mfg. Part Number
381A303-50-01-0-CS5327
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
HEATSHRINK MOLDED Y BOOT
Datasheet Download
381A303-50-01-0-CS5327.pdf
Availability of 381A303-50-01-0-CS5327
QUANTITY
381A303-50-01-0-CS5327 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381A303-50-01-0-CS5327
Internal Part NumberEIS-381A303-50-01-0-CS5327
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 381A3
TypeBoot, Transition - Breakout, 2:1 (Y)
Shell Size - Insert3
Features-
ColorBlack
MaterialFluoroelastomer, Flexible
Large Diameter Supplied2.370" (60.2mm)
Large Diameter Recovered0.790" (20.1mm)
Small Diameter Supplied1.580" (40.1mm)
Small Diameter Recovered0.790" (20.1mm)
Large Recovered Length2.500" (63.5mm)
Small Recovered Length2.500" (63.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381A303-50-01-0-CS5327
381A303-50-01-0-CS5327 Details Description
Related parts for 381A303-50-01-0-CS5327
IC AMP AUDIO PWR 60W D 44TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BATT PK 9V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD TG6050 33.9X33.9X1MM datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 6 POS datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 9POS datasheet.pdf
MICRO 37C SKT 60" YEL JACKS datasheet.pdf