ITT Cannon, LLC KJB0T19F32JA
KJB0T19F32JA picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T19F32JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
KJB0T19F32JA.pdf
Availability of KJB0T19F32JA
QUANTITY
KJB0T19F32JA Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T19F32JA
Internal Part NumberEIS-KJB0T19F32JA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T19F32JA
Related LinksKJB0T1, KJB0T19F32JA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T19F32JA Details Description
Related parts for KJB0T19F32JA
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 12NS 128QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
6765 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
FIXED IND 3.2UH 7.8A 6.8 MOHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT VLGA datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 250MA 720 MOHM datasheet.pdf