Cornell Dubilier Electronics 381LQ681M250A012
381LQ681M250A012 picture photo
Mfg. Part Number
381LQ681M250A012
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
381LQ681M250A012.pdf
Availability of 381LQ681M250A012
QUANTITY
381LQ681M250A012 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LQ681M250A012
Internal Part NumberEIS-381LQ681M250A012
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)244 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.7A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LQ681M250A012
Related Links381LQ681, 381LQ681M250A012 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LQ681M250A012 Details Description
Related parts for 381LQ681M250A012
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 510 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf