Cornell Dubilier Electronics 381LQ682M035H032
381LQ682M035H032 picture photo
Mfg. Part Number
381LQ682M035H032
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
Datasheet Download
381LQ682M035H032.pdf
Availability of 381LQ682M035H032
QUANTITY
381LQ682M035H032 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LQ682M035H032
Internal Part NumberEIS-381LQ682M035H032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)73 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.6A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LQ682M035H032
Related Links381LQ682, 381LQ682M035H032 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LQ682M035H032 Details Description
Related parts for 381LQ682M035H032
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONTROL ACCESS CURRENT TRNSFRMR datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
MCU 64KB FLASH 10BIT ADC 24QFN datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 5.5NS 208QFP datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf