Cornell Dubilier Electronics 381LR221M450A022
381LR221M450A022 picture photo
Mfg. Part Number
381LR221M450A022
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
381LR221M450A022.pdf
Availability of 381LR221M450A022
QUANTITY
381LR221M450A022 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LR221M450A022
Internal Part NumberEIS-381LR221M450A022
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)603 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.42A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LR221M450A022
Related Links381LR221, 381LR221M450A022 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LR221M450A022 Details Description
Related parts for 381LR221M450A022
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC XDCP 16-TAP 10K CMOS 8-MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 52POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf