Cornell Dubilier Electronics 381LX681M200H452
381LX681M200H452 picture photo
Mfg. Part Number
381LX681M200H452
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
381LX681M200H452.pdf
Availability of 381LX681M200H452
QUANTITY
381LX681M200H452 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LX681M200H452
Internal Part NumberEIS-381LX681M200H452
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)293 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.7A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LX681M200H452
Related Links381LX681, 381LX681M200H452 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LX681M200H452 Details Description
Related parts for 381LX681M200H452
DIN RAIL 35X7.3MM SLOTTED 19.7" datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 10W +/-12V 416MA datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 300MA DP-NO 8-SMD datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN AC RCPT 6.3MM TAB SNAP IN datasheet.pdf