Cornell Dubilier Electronics 381LX821M100H022
381LX821M100H022 picture photo
Mfg. Part Number
381LX821M100H022
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
381LX821M100H022.pdf
Availability of 381LX821M100H022
QUANTITY
381LX821M100H022 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LX821M100H022
Internal Part NumberEIS-381LX821M100H022
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)202 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.4A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LX821M100H022
Related Links381LX821, 381LX821M100H022 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LX821M100H022 Details Description
Related parts for 381LX821M100H022
IC OPAMP INSTR 300KHZ 14SOIC datasheet.pdf
SCR 600V TO-92 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 612V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 100' datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 6 POS datasheet.pdf