TE Connectivity Raychem Cable Protection 382C322-51/164-0
382C322-51/164-0 picture photo
Mfg. Part Number
382C322-51/164-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
382C322-51/164-0.pdf
Availability of 382C322-51/164-0
QUANTITY
382C322-51/164-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 382C322-51/164-0
Internal Part NumberEIS-382C322-51/164-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 382C3
TypeBoot, Transition - Breakout, 2:1 (Y)
Shell Size - Insert22
Features-
ColorBlack
MaterialEPB
Large Diameter Supplied0.900" (22.9mm)
Large Diameter Recovered0.448" (11.4mm)
Small Diameter Supplied0.400" (10.2mm)
Small Diameter Recovered0.200" (5.1mm)
Large Recovered Length2.480" (63.0mm)
Small Recovered Length2.480" (63.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)382C322-51/164-0
382C322-51/164-0 Details Description
Related parts for 382C322-51/164-0
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A TO220-4 datasheet.pdf