E-T-A 3900-P10-SI-0.5A
3900-P10-SI-0.5A picture photo
Mfg. Part Number
3900-P10-SI-0.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 500MA 250VAC 65VDC
Datasheet Download
3900-P10-SI-0.5A.pdf
Availability of 3900-P10-SI-0.5A
QUANTITY
3900-P10-SI-0.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3900-P10-SI-0.5A
Internal Part NumberEIS-3900-P10-SI-0.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3900
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating500mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3900-P10-SI-0.5A
Related Links3900-P10, 3900-P10-SI-0.5A Datasheet, E-T-A Distributor
3900-P10-SI-0.5A Details Description
Related parts for 3900-P10-SI-0.5A
WIRE MARKER B/Y .32-.63"250PC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROD END/HANDLE datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 31POS datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf