Preci-Dip 399-V3-137-10-009101
399-V3-137-10-009101 picture photo
Mfg. Part Number
399-V3-137-10-009101
Brief Description
CONN HDR 37POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
399-V3-137-10-009101.pdf
Availability of 399-V3-137-10-009101
QUANTITY
399-V3-137-10-009101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 399-V3-137-10-009101
Internal Part NumberEIS-399-V3-137-10-009101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package140
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)399-V3-137-10-009101
Related Links399-V3-137, 399-V3-137-10-009101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
399-V3-137-10-009101 Details Description
Related parts for 399-V3-137-10-009101
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.9PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SO datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
TRANSFORMER 7.6UH 1.7A SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 625 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 11 NF 20% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf