Preci-Dip 399-V3-148-10-009101
399-V3-148-10-009101 picture photo
Mfg. Part Number
399-V3-148-10-009101
Brief Description
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
399-V3-148-10-009101.pdf
Availability of 399-V3-148-10-009101
QUANTITY
399-V3-148-10-009101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 399-V3-148-10-009101
Internal Part NumberEIS-399-V3-148-10-009101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package125
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)399-V3-148-10-009101
Related Links399-V3-148, 399-V3-148-10-009101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
399-V3-148-10-009101 Details Description
Related parts for 399-V3-148-10-009101
CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4"L X 4"W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 12.7X609.6MM datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET LIQUIDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
M803 13C 13#23 SKT RECP OM datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 324 CLBs, 10000 Gates, 83MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf