Vishay/Sprague 39D268G040JS6
39D268G040JS6 picture photo
Mfg. Part Number
39D268G040JS6
Brief Description
2600UF 40V 25.7X79.8 85C AXI
Datasheet Download
39D268G040JS6.pdf
Availability of 39D268G040JS6
QUANTITY
39D268G040JS6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 39D268G040JS6
Internal Part NumberEIS-39D268G040JS6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package81
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)39D268G040JS6
Related Links39D268, 39D268G040JS6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
39D268G040JS6 Details Description
Related parts for 39D268G040JS6
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 2.37M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
8-Pin, 24-Bit, 96 kHz Stereo D/A Converter IC datasheet.pdf