Epson TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3
TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 10ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3.pdf
Availability of TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3
QUANTITY
TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±9ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3
Related LinksTSX-3225 26., TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3 Details Description
Related parts for TSX-3225 26.0000MF09Z-AC3
CONN HEADER 10POS .156 VERT TIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4.3A SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3A PG11 datasheet.pdf
RES 759 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X1000MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
25POS M PC 4-40INS FILT.TY1 datasheet.pdf