Microsemi Commercial Components 3EZ10D2E3/TR12
3EZ10D2E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ10D2E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 10V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ10D2E3/TR12.pdf
Availability of 3EZ10D2E3/TR12
QUANTITY
3EZ10D2E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ10D2E3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ10D2E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±2%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)3.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 7.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ10D2E3/TR12
Related Links3EZ10D2, 3EZ10D2E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ10D2E3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ10D2E3/TR12
FIXED IND 680UH 210MA 2 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R SGL SC70-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 5% 25W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 320MA 1.45 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 390MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf